Dzięki zaangażowaniu wójt gminy Teresy Mazurek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, wychowawców i instruktorów od ponad 7 lat utalentowana młodzież gminy Świdnicy uczestniczy w muzycznych warsztatach wokalnych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Łączy pasję do śpiewania z letnim wypoczynkiem, a efektem ich pracy każdego roku jest muzyczny krążek. Materiał na tegorocznej siódmej już płycie nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Jak mówili sami uczestnicy – dzięki tej płycie, zostanie po nas ślad.
Dla 30 uzdolnionych i rozśpiewanych uczniów z gminy Świdnica pierwszy tydzień wakacji upłynął pod znakiem siódmej edycji warsztatów wokalnych. Pod kierunkiem instruktorów i opiekunów uczestnicy pracowali nad nagraniem kolejnej płyty. Po znanych już mieszkańcom gminy krążkach pt. „Co nam w duszy gra”, „Świąteczny czas”, „Smaki przedwiośnia”, „Roztańczeni –Rozśpiewani” i „Ty i ja razem” oraz” Mosty ponad słowami” przyszła kolej na realizację kolejnego pomysłu Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna, przy współpracy Anny Lutz, Pawła Zająca, Lidii Bakalarczyk i Joanny Jaros.
Dzielna i pracowita grupa warsztatowa przez tydzień pracowała nad nową płytą w SSM w Lubachowie. Materiał nie był łatwy, piosenki i pieśni (bo i takie w repertuarze) z rozbudowanymi partiami chóralnymi, Mocna Ekipa Warsztatowa ogarnęła w mig, pod kierunkiem Tadeusza Szarwaryna, Ani Lutz, Darka Jarosa 11 piosenek, które już w listopadzie br. będą prezentowane szerszej publiczności w ramach gminnych obchodów z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości. Na siódmej płycie znajdą się znane pieśni patriotyczne, ale również autorskie propozycje nawiązujące w swej treści i brzemieniu do tych właśnie wydarzeń.
Każdego roku uczestnicy muzycznych warsztatów korzystają z gminnego studia nagrań.
Z perspektywy tych 6 lat, możemy z przekonaniem powiedzieć, że były do trafnie ulokowane środki Zakupiony sprzęt pozwala na organizację nie tylko letniego, czy zimowego wypoczynku, ale przede wszystkim pomaga odkrywać muzyczne talenty wśród uzdolnionych uczniów z gminy Świdnica. Z pewnością nasi uczniowie pozostawili po sobie trwały ślad i zapisali piękne karty gminnej oświaty i kultury – podkreśla wójt Teresa Mazurek.
Przypomnijmy. Gminne Studio Nagrań z którego każdego roku korzystają Rozśpiewane Dzieciaki z Gminy Świdnica obejmuje m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie zakupiony na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł
Źródło: 30minut.pl
Koncert Henry No Hurry
Kamienna Góra – Centrum Kultury (ul. T. Kościuszki 4)
Niedziela, 19 maja 2024, godz. 19:00
Wstęp wolny!
czytaj więcejW tym roku wyjątkowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Oddajemy scenę najmłodszym artystom po raz 50-ty. Jest to najstarszy Festiwal tego typu w Polsce. Fakt ten sprawia, że będzie on wyjątkowy i bardzo uroczysty. Tegoroczną edycję Festiwalu Piosenki Przedszkolnej zaplanowano na 11 maja 2024r., godzina 11.oo, w Centrum Nauki, Kultury i Sztuki w Wałbrzychu, oddział na Piaskowej Górze przy ul. Broniewskiego 65a.
czytaj więcejWałbrzych stawia na świetną zabawę w czasie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28 stycznia w Starej Kopalni zaplanowano koncerty, pokazy, dmuchańce, zajęcia i atrakcje dla najmłodszych i oczywiście licytacje. Finał rozpocznie się o piętnastej i zakończy o dwudziestej symbolicznym światełkiem do nieba. Na ulicach miasta będzie kwestowało 260 wolontariuszy.
czytaj więcejPo raz pierwszy częścią Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka w Wałbrzychu była BASSbórka, czyli klubowa impreza zorganizowana w Sztygarówce na terenie Starej Kopalni. To był udany debiut, a dodatkowo wydarzenie, którego uczestnicy ruszyli z pomocą Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu. W czasie wydarzenia na naszej scenie pojawiło się kilku znanych i cenionych lokalnych didżejów. Uczestnicy nie tylko się bawili, ale także pomagali. W czasie imprezy zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz Schroniska. Zbieraliśmy suchą i mokrą karmę oraz koce dla psów i kotów. Pojawiły się także dwie puszki na datki (udało się zebrać ponad 10tys. złotych).
czytaj więcejW sobotę 2 grudnia przejmujemy jeden z wieczorów Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka i robimy w Starej Kopalni, a dokładnie w Sztygarówce - BASSBÓRKĘ! To będzie pierwsza impreza z muzyką elektroniczną w tym budynku.
Start: 21:00 / Koniec 2:00. Liczba miejsc ograniczona.