Do pracy, po wakacyjnej przerwie, wraca Filharmonia Sudecka. Dobrą wiadomością dla melomanów będzie program inauguracyjnego koncertu, który jest zaplanowany na 9 września. Orkiestra wykona V Symfonię Ludwiga van Beethovena. Ale zanim zabrzmi słynny, czteronutowy motyw, już 19 sierpnia orkiestra będzie towarzyszyć znakomitym śpiewakom, w tradycyjnym, letnim koncercie „Turniej tenorów”. Turnieje pięknych, męskich głosów zainaugurował w Wałbrzychu poprzedni dyrektor Filharmonii Sudeckiej. Cieszyły się one wielką popularnością, dlatego nowy szef orkiestry, Jerzy Kosek, postanowił kontynuować ten miły dla melomanów zwyczaj. Dotychczasowe koncerty odbywały się na wałbrzyskim Rynku, albo w sali filharmonii. Tym razem śpiewacy wystąpią w hali spacerowej w Szczawnie Zdroju.
Dla publiczności zaśpiewa osiem znakomitych tenorów, w tym znani już w Wałbrzychu Tomasz Tracz, Dymitr Fomenko czy Adam Zdunikowski. W programie słynne arie m.in. z „Halki”, „Cyganerii” i „Madame Butterfly”. Początek koncertu o godz. 18. Jeszcze tej jesieni miłośników muzyki czeka wiele atrakcji. W połowie października w Wałbrzychu pojawi się znany kompozytor, Krzesimir Dębski wraz z piosenkarką Anną Jurksztowicz oraz lubiany w Wałbrzychu dyrygent, Jan Walczyński.
- Oba nazwiska mogą oznaczać tylko jedno: festiwal muzyki filmowej - zapowiada dyrektor Jerzy Kosek. Przegląd potrwa od 14 do 16 października, a atrakcją jednego z koncertów będzie znany aktor, Cezary Pazura. Nowością będzie nocny koncert zaduszny w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Podzamczu. Punktualnie o północy, z 1 na 2 listopada zabrzmi „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Dyrektor orkiestry chce także, by koncert, zwany „sylwestrowym”, odbywał się w tym właśnie terminie.
- Zaplanowaliśmy na ten szczególny wieczór, 31 grudnia, estradową wersję popularnej operetki „Księżniczka czardasza” – obiecuje dyrektor. Jerzy Kosek, który pełni funkcję dyrektora Filharmonii Sudeckiej od pół roku, jest bardzo zadowolony z orkiestry. To świetny, dynamiczny zespół, z wielkim zapałem do pracy - mówi. Z nieco mniejszym entuzjazmem podchodzi do siedziby instytucji i rozmiarów sali koncertowej. - To najmniejsza sala filharmonii w Polsce - wyjaśnia. Ma jednak nadzieję, że obiecana przez nowego prezydenta adaptacja dawnego GDK na nową siedzibę filharmonii, okaże się realna.
Wielkie otwarcie wieży widokowej w Parku Sobieskiego w Wałbrzychu już w weekend 21-23.06.2024!
czytaj więcejKoncert Henry No Hurry
Kamienna Góra – Centrum Kultury (ul. T. Kościuszki 4)
Niedziela, 19 maja 2024, godz. 19:00
Wstęp wolny!
czytaj więcejW tym roku wyjątkowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Oddajemy scenę najmłodszym artystom po raz 50-ty. Jest to najstarszy Festiwal tego typu w Polsce. Fakt ten sprawia, że będzie on wyjątkowy i bardzo uroczysty. Tegoroczną edycję Festiwalu Piosenki Przedszkolnej zaplanowano na 11 maja 2024r., godzina 11.oo, w Centrum Nauki, Kultury i Sztuki w Wałbrzychu, oddział na Piaskowej Górze przy ul. Broniewskiego 65a.
czytaj więcejWałbrzych stawia na świetną zabawę w czasie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28 stycznia w Starej Kopalni zaplanowano koncerty, pokazy, dmuchańce, zajęcia i atrakcje dla najmłodszych i oczywiście licytacje. Finał rozpocznie się o piętnastej i zakończy o dwudziestej symbolicznym światełkiem do nieba. Na ulicach miasta będzie kwestowało 260 wolontariuszy.
czytaj więcejPo raz pierwszy częścią Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka w Wałbrzychu była BASSbórka, czyli klubowa impreza zorganizowana w Sztygarówce na terenie Starej Kopalni. To był udany debiut, a dodatkowo wydarzenie, którego uczestnicy ruszyli z pomocą Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu. W czasie wydarzenia na naszej scenie pojawiło się kilku znanych i cenionych lokalnych didżejów. Uczestnicy nie tylko się bawili, ale także pomagali. W czasie imprezy zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz Schroniska. Zbieraliśmy suchą i mokrą karmę oraz koce dla psów i kotów. Pojawiły się także dwie puszki na datki (udało się zebrać ponad 10tys. złotych).
czytaj więcej