Koncerty w sali Maksymiliana zachwyciły publiczność. Ostatnie tygodnie lata okazały się prawdziwym rajem dla wałbrzyskich melomanów. Można było posłuchać (i obejrzeć), artystów światowej klasy, występujących w najsłynniejszych salach koncertowych, gdzie na bilet wstępu stać wyłącznie elity. Wałbrzyszanie ich koncerty otrzymali w prezencie. Mowa o Festiwalu Muzyki Kameralnej im. księżnej Daisy, który krzepnie, nabiera rozpędu, a organizatorzy kipią pomysłami. W tym roku zapewnili kilka ekscytujących nowinek. Wystąpił legendarny skrzypek, Bartłomiej Nizioł, zwycięzca wielu prestiżowych konkursów skrzypcowych, koncertujący z najbardziej renomowanymi orkiestrami, filar zespołu Opery w Zurichu. - Namawialiśmy go na przyjazd od paru lat, wreszcie się udało - mówi Katarzyna Markowicz, dyrektor festiwalu. Do wrażeń muzycznych doszły atrakcje teatralne.
Znani aktorzy Beata Fudalej i Wojciech Malajkat przygotowali ze studentami szkół aktorskich etiudy teatralne, a na zakończenie, przy wsparciu Zbigniewa Zamachowskiego urządzili zniewalający wieczór wspomnień o znakomitym reżyserze, Jerzym Grzegorzewskim. Klamrą, łączącą obie dziedziny sztuki stał się utwór, skomponowany przez Marcina Markowicza, specjalnie dla potrzeb jednoaktówek Czechowa, prezentowanych przez młodych aktorów. Utwór ten, w wykonaniu wszystkich artystów biorących udział w festiwalu, został brawurowo wykonany na finał imprezy, pozostawiając publiczność w niekłamanych zachwycie. Niemniej emocjonujące wrażenia wynieśli widzowie z koncertów Sudeckiego Lata Muzycznego, na które złożyły się Letnia Serenada na Rynku oraz Turniej Tenorów w Filharmonii. Poziom tych koncertów, ich oprawa, wykonanie, muzyka, prowadzenie, organizacja - wszystko to zasługuje na najwyższą ocenę i owacje na stojąco, które nieodmiennie kończą opisywane zdarzenia.
Źródło: (Szela) / 30minut
Koncert Henry No Hurry
Kamienna Góra – Centrum Kultury (ul. T. Kościuszki 4)
Niedziela, 19 maja 2024, godz. 19:00
Wstęp wolny!
czytaj więcejW tym roku wyjątkowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Oddajemy scenę najmłodszym artystom po raz 50-ty. Jest to najstarszy Festiwal tego typu w Polsce. Fakt ten sprawia, że będzie on wyjątkowy i bardzo uroczysty. Tegoroczną edycję Festiwalu Piosenki Przedszkolnej zaplanowano na 11 maja 2024r., godzina 11.oo, w Centrum Nauki, Kultury i Sztuki w Wałbrzychu, oddział na Piaskowej Górze przy ul. Broniewskiego 65a.
czytaj więcejWałbrzych stawia na świetną zabawę w czasie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28 stycznia w Starej Kopalni zaplanowano koncerty, pokazy, dmuchańce, zajęcia i atrakcje dla najmłodszych i oczywiście licytacje. Finał rozpocznie się o piętnastej i zakończy o dwudziestej symbolicznym światełkiem do nieba. Na ulicach miasta będzie kwestowało 260 wolontariuszy.
czytaj więcejPo raz pierwszy częścią Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka w Wałbrzychu była BASSbórka, czyli klubowa impreza zorganizowana w Sztygarówce na terenie Starej Kopalni. To był udany debiut, a dodatkowo wydarzenie, którego uczestnicy ruszyli z pomocą Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu. W czasie wydarzenia na naszej scenie pojawiło się kilku znanych i cenionych lokalnych didżejów. Uczestnicy nie tylko się bawili, ale także pomagali. W czasie imprezy zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz Schroniska. Zbieraliśmy suchą i mokrą karmę oraz koce dla psów i kotów. Pojawiły się także dwie puszki na datki (udało się zebrać ponad 10tys. złotych).
czytaj więcejW sobotę 2 grudnia przejmujemy jeden z wieczorów Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka i robimy w Starej Kopalni, a dokładnie w Sztygarówce - BASSBÓRKĘ! To będzie pierwsza impreza z muzyką elektroniczną w tym budynku.
Start: 21:00 / Koniec 2:00. Liczba miejsc ograniczona.